Tez Danışmanlığının Önemi Nedir?

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarının tamamlanması için tez yazılması gerekmektedir. Bu zor ve çok zaman gerektiren tez yazım sürecini daha kısa süre ve kolay şekilde atlatmak isteyen öğrenciler tez danışmanlık hizmeti talep etmektedirler. Tez danışmanlığının tam olarak ne olduğunun daha iyi anlaşılması için “Tez Danışmanlığının Önemi Nedir?” isimli bu yazıyı kaleme aldık. 

Tez Danışmanlığının Önemi Nedir?

Tez danışmanlık hizmeti öğrencinin tezi hakkında yardım istediği konular doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir. Tez yazım sürecinde konu belirleme, literatür taraması, veri toplama ve analizlerin yapılması gibi farklı aşamalara rastlanılmaktadır. Metot akademi olarak tez danışmanlık talebinde bulunan müşterilerimizi verdiğimiz ayrıcalıklı tez danışmanlık hizmeti ile tez yazım sürecinin tamamı ya da herhangi bir aşamasında sorumluluğu üstlenmekteyiz. Bir tezin ilk adımından son adımına kadar teslim şeklinde bir tez danışmanlık hizmeti alabileceğiniz gibi güçlük çektiğiniz herhangi bir aşama içinde danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 

Tez danışmanlığı kapsamında en çok öne çıkan hizmetler şu şekildedir:

Tez Danışmanlığının Önemi Nedir?
Tez Danışmanlığının Önemi Nedir?

Tez Konusunu Belirleme

Tez konusunun belirlenmesi tez danışmanlık hizmetleri açısından oldukça önemli bir hizmettir. Çünkü konu seçiminde hata yapılmaması tezin yazım sürecini de oldukça kolaylaştıracaktır. Tez konusu belirlerken dikkat ettiğimiz hususlar şunlardır:

Tez Konusunun Belirlenmesi
Tez Konusunun Belirlenmesi

Taslak 

Tez konusunun belirlenmesinin ardından, içindekiler bölümünün meydana getirilmesi gerekmektedir. Tezler genel olarak bulgular kısmı olduğu durumlarda 4 kısımdan veya bazı üniversitelere göre Giriş, Genel Bilgiler, Araştırma ve Sonuç şeklinde üç kısımdan oluşabilmektedir

Literatür kısmı için meydana getirilecek içindekiler kısmı, konudan sapmadan araştırma yapılarak ve belirlenecek başlıkların kaynak yeterliliği göz önünde bulundurularak ana başlık, alt başlık şeklinde başlıklar oluşturulur. Bahsi geçen başlıklar meydana getirilirken yapılmış makalelerden, tezlerden, kitaplardan yararlanılmaktadır. Özgün başlıklar için literatürde bulunan çalışmaların içeriği incelenmeli ve bu inceleme ardından bilhassa Literatürde konu ile alakalı eksik olan hususların üzerine gidilmesi gerekmektedir

Kaynak Araştırması

Tez hazırlanırken en önemli ve en zor aşamalardan biri kaynak araştırması ve onları bütün haline getirmektir. Unutulmamalıdır ki kaynak araştırması yaptıktan sonra en zor kısım bunları bütün haline getirilerek yazıya aktarmaktır. Birçok öğrenci bizlere kaynak araştırmasını tamamladığını ancak daha sonrasında yazım aşamasına geçemediklerini belirtmişlerdir. Metod Akademi olarak bizlere tez danışmanlığı hizmeti için başvurduğunuzda isteğiniz takdirde sizin kaynaklarınızı kullanmakta ve geliştirmekteyiz.

Tez danışmanlık için tıklayın.

İçerik gizle

Hemen Ara