Akademik Tez Danışmanlık Neden Gereklidir?

Lisans, Yüksek lisans ve Doktora programının tamamlanması için gereken tezler, metot akademinin verdiği danışmanlık hizmetimi sayesinde büyük bir dert olmaktan çıkmaktadır. Metot akademi güvencesi ile teziniz için gereken akademik danışmanlık hizmetlerini makul ücret ve taksitli ödeme seçenekleriyle tamamlanmaktadır. Bu yazıyla birlikte tez danışmanlık sürecinin nasıl işlediğini anlatacağız.

Tez Danışmanlık Süreci Nasıl İşlemektedir

Tez danışmanlık sürecinde izlenen aşamalar genel olarak aşağıda gösterildiği gibidir.

  • Tez Konusunun Belirlenmesi
  • Tez Yönteminin Belirlenmesi ve Taslağın Oluşturulması
  • Yazım Aşaması
  • Kontrol Aşaması
  • Revize Süreci

 

Konu Seçimi

Konu seçimi yaygın bilinenin aksine tez yazım sürecinin en önemli aşamalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira en basit ifadeyle; yanlış tercih edilen bir tez konusu sizi altından kalkamayacağınız bir durumla baş başa bırakabilir ve bu durumla tezi bitirmenize çok az bir süre kala bile yüzleşebilirsiniz. Konu seçimi için bize güvenebilirsiniz.

Tez Yönteminin Belirlenmesi ve Taslağın Oluşturulması

Tez konusunun belirlenmesinin ardından tezin hangi araştırma yöntemiyle yazılacağı belirlenmekte ve kavramsal kısmın taslağı oluşturulmaktadır. Böylece daha sonra karşılaşılacak kötü sürprizlerin önüne geçilmektedir.

Tez Yazma Aşaması

Ön aşamaları sorunsuz şekilde hallettikten sonra tezin yazım aşaması düşünüldüğünden daha kolaydır. Yine de alanında uzman kadromuz sayesinde bu aşamayı da kusursuz olarak halledeceğimize şüpheniz olmamasını isteriz.

Kontrol

Tezinizin yazımı bittikten sonra kontrol aşamasına gelinmektedir. Bu aşamada teziniz bünyemizde bulunan en az üç uzman tarafından okunmakta ve varsa hatalar tespit edilmektedir. Size tezinizi “sıfır hata” prensibiyle iletmek ilk öncelğimizdir.

Revizeler

Danışmanlığını üstlendiğimiz tezlerde, profesyonel bir süreç yürüttüğümüzden dolayı revizelerle karşılaşma ihtimalimiz düşüktür. Yine de olası durumlarda tezinizin tüm revizelerini koşulsuz şartsız yerine getireceğimizi bilmenizi isteriz.

 

 

 

İçerik gizle

Hemen Ara